Nauka poprzez gry? To jest możliwe!

Na stronie multirodzice.pl pojawił się interesujący artykuł na temat edukacyjnych i rozwojowych możliwości gier mobilnych. Jak wiecie, misją studia MythicOwl jest tworzenie gier, które będą dla dzieci nie tylko bezproduktywną rozrywką, ale również okazją do przyswojenia wiedzy z różnych dziedzin lub trenowania umiejętności, np. logicznego myślenia. 

„Wiemy już, że prawie każde dziecko w polskim domu ma dostęp do gier mobilnych na urządzeniach elektronicznych. Każdy rodzic pragnie, aby czas spędzony przez jego dziecko z nosem w smartfonie był bezpieczny i wartościowy. Dlatego tak ważne jest zbudowanie świadomości szans oraz zagrożeń wynikających z udostępniania dziecku telefonu. Sceptycyzmu i obaw pomoże pozbyć się gruntowna wiedza na temat współczesnych gier oraz ich potencjalnego wpływu na rozwój dziecka.” – czytamy w serwisie.

W artykule znajduje się również kilka propozycji aplikacji mobilnych, na które warto zwrócić uwagę. Być może znajdziecie wśród nich aplikację idealną dla waszego malucha. Zapraszamy do lektury! 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s